La UE l’Alcúdia i la Creu Roja uneixen les seues forces i arriben a un acord de col·laboració

Mitjançant aquest conveni, el club realitzarà campanyes de recollida d’aliments, roba i joguets i participarà en qualsevol iniciativa solidària que s’organitze per part de l’associació.

La Creu Roja transmet valors fonamentals en l’àmbit de la vida com la solidaritat, el companyerisme o el respecte. Així mateix, aquestos valors són aplicables al món del futbol i com no podia ser d’una altra manera, volem que estiguen presents també en els futbolistes que formem dia a dia en el nostre club.

Per açò, amb aquest acord, el club durà a terme iniciatives solidàries com campanyes de recollida d’aliments, joguets i roba i a més s’adherirà a qualsevol projecte que elabore la Creu Roja. La primera activitat que organitza el club després de la signatura de la col·laboració amb l’entitat serà una recollida d’aliments que donarà començament el dimecres 15 de novembre.

A partir d’aquest dia, i fins al 10 de desembre, en les oficines del club s’habilitarà un espai reduït amb diverses caixes de cartó en les quals es podran dipositar aliments que al final de la campanya seran enviats a la Creu Roja de l’Alcúdia. Qualsevol aliment és important (llet, galetes, sucs, oli, arròs…)

Participa i marca el teu millor gol!

Attachment